Izvor: MozzartSport.com, 21.Sep.2021, 20:41

Klasačino iživljavanje: Ajaksova nova petarda i 19 golova na tri poslednja meča (VIDEO)

Fortuna osetila moć velikana iz Amsterdama – 5:0

Bilo je na početku sezone malih problema. Desio se kiks protiv Tventea, desila se i katastrofa u sudaru sa večitim rivalom PSV-om u okviru holandskog Superkupa. Ali Ajaks u poslednje vreme, najblaže rečeno, deluje zastrašujuće. Posle petardiranja Sportinga u Lisabonu, odnosno devetke u mreži Kambura, Koplajnici su demonstirali silu i u sudaru sa Fortunom Sitdard. Na kraju je bilo 5:0, a moglo je mnogo više.

Međutim, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << teško da će narednim Ajaksovima biti dobro kada vide minuli rad Dušana Tadića i drugova. Strašnu formu uokvirenu sa četiri pobede u nizu, i čak 19 postignutih golova u prethodna 270 minuta takmičarskog fudbala.

Iako je iza Ajaksa bio težak raspored, trener Ten Hag nije mnogo eksprimentisao u sudaru sa postafvom. Na teren je poslao Mazruija, Blinda, Tadića, Alea, Berghuisa. Posledice svega toga bila je utakmica na jedan gol, lišena bilo kakve neizvesnosti.

Ajaksovu snagu nejaki domaćin osetio je još u prvom poluvremenu. Tada je Sebastijan Ale uz malo sreće uspeo da provuče loptu do Berghuisa za inicijalno vođstvo Kopljanika. Međutim, nije želeo Ajaks da stane. Gosti kao da su želeli da pošalju poruku narednim rivalima šta mogu da očekuju kada se sa njima nađu oči u oči. Delovalo je da Ajaks može da postigne pogodak kada god to poželi.

Videlo se to prilikom gola Mazruija kada su gosti razmenili pet tačnih pasova, ili još bolje prilikom pogotka Dušana Tadića. Tada je Blind centrirao, Dušan Tadić primio loptu, lagano se okrenuo i pogodio dalji ugao. Deprimirajuće su te scene delovale za goste.

U drugom poluvremenu viđena je slična priča. I još dva pogotka. Jednom je kumovao Dušan Tadić asistencijom ka Kudusu.