Izvor: MozzartSport.com, 05.Dec.2020, 17:13

Kad Drinčić centrira to je obično gol: Mrkaić za pobedu iako para nema

Vojvodina bolja od Mačve

Džepovi prazni – bodova puna kapa. Nastavlja Vojvodina sa dobrim izdanjima uprkos finansijskoj krizi i javnim prozivkama Nenada Lalatovića ka upravi kluba i gradskim ocima da igrači i zaposleni dobiju plate. Minimalno je slavila prethodnoj rundi na gostovanju Radničkom, na isti način razoružala Mačvu i potvrdila da je iznad problema – 1:0 u uvodnom susretu subotnjeg programa 17. superligaškog kola.

Presudio je Momčilo Mrkaić >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << posle pola sata, naplativši ofanzivu domaćina i veći broj opasnih situacija u kaznenom prostoru protivnika. U 32. minutu sačekao je ubacivanje Nikole Drinčića iz kornera i maltene bez skoka, udarcem glavom sa zemlje, savadao Miloša Gordića. Bio je to Mrkaićev tek treći gol u prvenstvu, prvi na „Karađorđu“, dok se Drinčiću piše već osam asistencija računajući i Kup Srbije.

I pre i posle tog detalja Voša je bila bolja. Svedoče o tome šanse Zukića, Čovića, Gemovića, zicer je u drugom delu imao upravo Mrkaić, šansu da dokrajči rivala Mladenović...

Malo je neodstajalo da se neefikasnost osveti Novosađanima. Sredinom drugog poluvremena zapretili su rezervisti Mihajlović i Mijailović, ali je golman Vukliš spasavao domaćina.