KAN - Egipat u finalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, tragičar fudbaler Čelsija!

Izvor: Sportske.net, 02.Feb.2017, 00:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobili smo i prvog finalistu Kupa afričkih nacija u Gabonu, a to je selekcija Egipta.

Egipćani su prvi finalista smotre najboljih selekcija afričkog kontinenta.

Nakon 90 minuta utakmice u Libervilu, između Burkine Faso i Egipta, bilo je 1:1 (0:0), produžeci nisu doneli pobednika te je utakmica odlučena nakon izvođenja penala.

Egipat je poveo u 67. minutu, kada je Salah odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog golmana Burkine >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Faso.

Ipak, samo šest minuta kasnije Banse poravnava, odlično se snašao fudbaler Burkine Faso u kaznenom prostoru rivala i volej udarcem zatresao mrežu Egipćana.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, te se otišlo na jedanaesterce.

Najpre je El-Said promašio za Egipat, te je Traore doneo prednost Burkini Faso.

Nakon toga su tri serije pogađali fudbaleri sa obe strane, a Salah je u petoj seriji šutirao za opstanak.

Fudbaler Rome je pogodio, a petu seriju je promašejem zatvorio Kuaku.

Otišlo se u šestu seriju, Varda je pogodio za Egipat, a meč je rešen kada je mladi fudbaler Čelsija Bertan Traore promašio jedanaesterac i tako obezbedio prolazak Egipta u veliko finale.

Egipćani će u finalu igrati sa boljim iz duela Kameruna i Gane.