Izvor: MozzartSport.com, 28.Nov.2020, 18:02

Inter je prvi našao žicu za Sasuolo: Dva gola za 15 minuta i onda može na ler (VIDEO)

Sasuolo ima očajan bilans kod kuće

Svakoj seriji dođe kraj, pa ni Sasuolo nije izuzetak. Tim koji je najprijatnije iznenađenje sezone u Seriji A je osam kola odolevao, izbegavao sve mine i uz Milan i Juventus je činio grupicu neporaženih. Sve do danas.

Igrao je Sasuolo isto: držao loptu, gradio akcije, sve ono kao što i obično čini. Ali mu je Inter jedini našao žicu. Pustio je crno-zelene da igraju, a tim iz Milana je davao golove. Na koncu, na Mapei stadionu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << laganih 3:0 za tim Antonija Kontea.

Kad bi samo mogao Sasuolo da igra cele sezone u gostima. Bio bi prvak Italije! Dok je ostalim timovima domaći teren svetinja, hram koji brane do poslednje kapi znoja, crno-zelenima nešto baš ne leži da igraju kod kuće. Ovo im je bila peta utakmica u svom domu od početka sezone i imaju tek jednu jedinu pobedu. A, u gostima četiri meča – četiri trijumfa!

Na poslednja dva međusobna duela ova dva tima prošle sezone rezultati su bili 3:3 u Milanu i 4:3 za Inter u Sasuolu. I ponovo je Konteov tim pocepao odbranu De Zerbijevog sastava, ali ovog puta nije dozvolio najaefikasnijem timu lige nijednom da mu mrežu zatrese.

Ispostavilo se da je Inter meč dobio u prvih 15 minuta. Već tada je bilo 2:0 na semaforu, a takav minus retko stižu i jači timovi od Sasuola. Serija je krenula na čudan način, tako što je Lautaro Martinez obarao rivalske igrače kao kegle i u gotovo izgubljenoj situaciji uspeo da pronađe Aleksisa Sančeza samog na petercu, kojem nije bilo preteško da loptu smesti u mrežu.

Drugi gol još blesaviji. Vidal je uhvatio volej gotovo iz mrtvog ugla, čisto da vrati loptu pred gol, pogodio je Kirikeša u grudi, a od Rumuna se lopta odbila u mrežu, tačnije odskakutala je između trojice igrača Sasuola, koji su stajali u kvadratni metar prostora! Kao da su bili omađijani.

Posle je to bila jednosmerna ulica. Sasuolo je napadao, držao loptu, gradio akcije, no kako je meč odmicao, tako su se domaći sve više otvarali i ostavljali prostora za kontre. U jednoj takvoj Galjardini je u 70. minutu pogodio neodbranjivo i postavio konačnih 3:0.

Bio je Filip Đuričić starter u timu Sasuola, ostao je na terenu sat vremena, a onda ga je zamenio Pedro Obijang.