Izvor: RTS, 24.Okt.2020, 20:07

Inter grabi ka vrhu, Sampdorija iznenadila Atalantu

Fudbaleri Intera savladali su kao gosti ekipu Đenoe sa 2:0, u utakmici petog kola Serije A i popeli se na treće mesto na tabeli. Drugi uzastopni poraz Atalante, Sampdorija trijumfovala u Bergamu 3:1.
Inter je do bodova na "Luiđi Feraris" stadionu došao golovima u drugom poluvremenu, a pobeda je ekipi Antonija Kontea donele treće mesto na tabeli italijanskog šampionata.

Očekivano tvrdu utakmicu videli smo u Đenovi, a led je probio Romelu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Lukaku, koji je u 64. minutu savladao golmana domaćih i postigao pet gol u šampionatu.
Pobedu je osigurao Di Ambrozio u 79. minutu.
Inter je osvojio deseti bod u takmičenju i trenutno je treći na tabeli, posle nepotpunog petog kola. Đenoa je zabeležila drugi poraz i sa četiri osvejena boda zauzima 15. mesto.
Atalanta je posle fantastičnog starta zabeležila i drugi vezani poraz, Sampdorija je u Bergamu ostvarila trijumf 3:1.
Gosti su poveli golom Fabija Kvaljarele, a isti igrač je u finišu prvog poluvremena promašio penal.
Gosti su duplirali prednost u 59. minutu preko Tornsbija, a nadu domaćima vratio je Duvan Zapata sa penala u 80. minutu.
Ipak, u poslednjim trenucima meča pobedu ekipe iz Đenove potvrdio je Jankto.
Atalanta je ostala na devet osvojenih bodova, koliko sada ima i Sampdorija.