Izvor: Vesti-online.com, 13.Okt.2018, 22:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Holandija preslišala Nemačku u utakmici Levovog rekorda (VIDEO)

Na stadionu "Johan Krojf" u Amsterdamu domaćin ubedljivom igrom pobedio s 3:0 u Ligi nacija.

U jednom od derbija trećeg kola u Ligi nacija Holandija je savladala Nemačku. Jedno od najvećih suparništava evropskog fudbala nikada nije završeno tako ubedljivom pobedom "narandžastih".

Domaći tim, koji je pod vođstvom Ronalda Kumana, najzad je, posle dugo vremena, pokazao igru dostojnu imena stadiona u holandskoj prestonici. Prvi gol je dao Van Dajk u 30. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << a Nemci su potopljeni u finišu utakmice. U 87. minutu prednost je udvostručio Depaj, koji je nešto kasnije, neuhvatljivo hitajući ka golu gostiju, raspalio u prečku, a konačan rezultat postavio je Vajnaldum u nadoknadi vremena.

U ovoj utakmici Joahim Lev je postao nemački selektor s najviše utakmica (168). Do večeras je rekord delio s čuvenim Sepom Herbergerom. Na večnoj listi Helmut Šen je na trećem mestu sa 139 mečeva, a sledi Berti Fogts sa 102.

Makedonija - Lihtenštajn 4:1

1-0 #Nederland #VanDijk #Oranje #NEDDUI pic.twitter.com/bmD6JC5gEl— S1920514 (Ajax3S) October 13, 2018

2-0!! #Memphis #Depay #Oranje #Nederland #NedDui #NedGer pic.twitter.com/NL2UOdxG3l— S1920514 (Ajax3S) October 13, 2018

Dat is um #NEDDUI #oranje #3-0 #Nederland #NEDGER pic.twitter.com/ubFlppV9cY— ron (ynnor55) October 13, 2018

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.