Hetafeu na poziciji koja vodi u Ligu šampiona

Izvor: B92, 23.Feb.2019, 16:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hetafea slavili su protiv gradskog rivala Rajo Valjekana pobedu od 2:1 u susretu 25. kola La Lige.

Bila je to deseta pobeda za Hetafe ove sezone kojom su nastavili trku za poziciju koja vodi u Ligi šampiona.

Hetafe je poveo u 28. minutu. Posle gužve u kaznenom prostoru, Haime Mata se izborio za loptu i potom odličnim udarcem sa ivice peterca savladao golmana gostiujuće ekipe Stoleta Dimitrijevskog.

Rajo je zaigrao nešto bolje i stigao do izjednačenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 58. minutu.

Raul de Tomas je prihvatio loptu u visini kaznenog prostora, potom je šutirao sa 20 metara i lopta je završila u desnom deonjem uglu gola Hetafea.

Konačno, deset minita kasnije nova radost za domaće navijače. Hoze Molina je pratio akciju Haimea Mate, nije mu bilo teško da sa desetak metara ubaci loptu u mrežu i time postavi konačan rezultat od 2:1.

U narednom kolu Rajo Valjekano dočekuje Đironu, dok je Hetafe gost Betisa.