Izvor: RTS, 27.Feb.2022, 18:35

Het-trik Simeonea za trijumf Verone, Napoli uz dramu do prvog mesta

Fudbaleri Verone savladali su na svom terenu ekipu Venecije sa 3:1, u utakmici 27. kola Serije A, a tri pogotka za domaće postigao je Đovani Simeone.
Verona je nastavila sa promenljivim rezultatima ove sezone, a na "Bentegodiju" je u 27. kolu savladana Venecija 3:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je u nastavku na svcenu stupio Đovani Simeone, koji je postigao het-trik i doneo tri boda svom timu.
Mladi Argentinac tako je postao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << treći strelac lige sa 15 postignutih golova, iza Vlahovića sa 20 i Imobilea sa 19.
Jedini gol za Veneciju postigao je Okereke u 81. minutu susreta.
Verona je deveta na tabeli sa 40 bodova, samo četiri manje od petoplasirane Atalante, dok je Venecija sada u zoni ispadanja sa 22.
U prvoj utakmici dana ekipa Kaljarija je kao gost savladala Torino 2:1.
U poslednjem meču dana, Napoli je u gostima sa 2:1 savladao Lacio.
Posle prvog dela igre nije bilo golova, ali je bilo drame u nastavku.
Napoli je poveo u 62. minutu golom Insinjea, ali je Lacio izjednačio u završnici - u 88. minutu.
Međutim, Napoli je do pobede došao u četvrtom minutu nadoknade, golom Ruiza.