Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Španije (VIDEO)

Izvor: Beta, 16.Avg.2020, 17:07

Aktuelni svetski šampion vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Španije i uvećao prednost u generalnom plasmanu.Hamilton je ostvario 88. pobedu u karijeri i nalazi se na tri pobede od rekorda koji drži Mihael Šumaher. Britanac je ostvario četvrtu pobedu u sezoni.On je trku počeo sa 92. pol pozicije u karijeri, vodio je od početka do kraja i na dominantan način zabeležio pobedu. Hamilton je 156. put izborio plasman na podijum, po čemu je danas postao rekorder Formule 1.Drugo mesto zauzeo je Maks Verstapen iz Red Bula sa 24,177 sekundi zaostatka, a treći je bio vozač Mercedesa Valteri Botas sa zaostatkom od 44,752 sekundi. On je osvojio dodatni bod za najbrži krug trke.Četvrto mesto zauzeo je Lens Strol iz Rejsing Pointa, a peti je bio njegov timski kolega Serhio Peres, koji je dobio kaznu od pet sekundi zbog nepoštovanja plavih zastava.Vozač Meklarena Karlos Sainc zauzeo je šesto mesto, sedmi je bio Sebastijan Fetel iz Ferarija, a osmo mesto zauzeo je Aleksandar Albon iz Red Bula. Deveti je bio Pjer Gasli iz ekipe Alfa Tauri, dok je na 10. mestu trku završio Lando Noris iz Meklarena.Hamilton je startovao sa pol pozicije, dobro je krenuo ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.