Izvor: MozzartSport.com, 05.Mar.2021, 22:21

Hajdenhajm se povukao protiv fenjeraša, bundesligaška nada još tinja (VIDEO)

Gosti se prilično namučili, ali i nastavili niz odličnih rezultata

Iako je Hajdenhajm uspeo da odnese ceo plen sa gostovanja Vircburgeru (2:1) i tako očuva tračak nade u plej-of, poslednjeplasirani tim Cvajte dao je sve od sebe da skupo proda kožu i prilično namuči goste.

Tim koji će se gotovo izvesno već za nekoliko meseci preseliti u treći rang takmičenja dugo je odolevao napadima rivala, međutim, odbrana domaćina konačno je poklekla na početku drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poluvremena. U 47. minutu rupu u bedemu Vircburgera pronašao je Tomala koji je spretno reagovao na prvoj stativi posle kornera i glavom prosledio loptu u mrežu.

Zaostatak domaćina 17 minuta kasnije udvostručio je Štrodik autogolom nakon što je udarac Mora sa oko 20 metara preusmerio u svoju mrežu. Velika greška štopera nije obeshrabrila Vircburger koji je uspeo da se vrati u meč samo tri minuta kasnije. Konfuznu reakciju defanzivaca gostiju iskoristio je David Kopač i volej udarcem vratio neizvesnost koja je trajala do poslednjeg sudijskog zvižduka, međutim promene nije bilo, pa je Hajdenhajm ostvario četvrtu pobedu u pet kola.

Gosti posle 24 susreta imaju 11 pobeda, šest remija i sedam poraza, te se nalaze četiri boda iza trećeplasiranog Grojter Firta koji ima utakmicu manje. Sa druge strane, Vircburgeru je ovo 17. prvenstveni poraz i sa 15 bodova zakucan je za dno tabele.