Hajdenhajm još nije zreo za elitu, Verder i naredne sezone u Bundesligi VIDEO

Izvor: B92, 06.Jul.2020, 22:30

Verder iz Bremena igraće u Bundesligi i naredne sezone.

Verder je u baražu za opstanak bio bolji u dvomeču od Hajdenhajma, koji je završio na trećem mestu u Cvajti.

U prvom meču bilo je 0:0, dok je u drugom takođe bilo nerešeno – 2:2 (0:1), a Verder je prošao zbog golova u gostima.

Vodeći gol videli smo u trećem minutu.

Egeštajn se okrenuo na ivici šesnaesterca, a štoper domaće ekipe Torkof reagovao je katastrofalno.

U >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << želji da skloni loptu od Egeštajna, sa ivice šesnaesterca je poslao loptu u svoju mrežu.

Verder je dominirao u prvom poluvremenu, a prednost nije bila ubedljivija samo zbog golmana Kevina Milera.

Miler se istakao sa nekoliko sjajnih odbrana.

Branio je udarce Milota Rašice i Klasena i tako održao nadu svojoj ekipi.

Verder je svesno prepustio terensku inicijativu domaćinu i čekao je priliku iz kontranapada.

Propustili su nekoliko dobrih šansi u drugom delu igre, a Hajdenhajm je pred kraj sve jače napadao.

To im se isplatilo jer su izjednačili u 85. minutu.

Tim Klejndenšt je pogodio pošto mu se loptu odbila na nogu od stative, posle udarca Šimera sa dvadesetak metara.

Na kraju je Verder došao do nove prednosti u 95. minutu.

Strelac je bio Agustinson.

Ali, to nije bio kraj.

Hajdenhajm je dobio penal u 97. minutu, koji je realizovao strelac prvog gola Klejdenšt.

Ipak, to im nije značilo, s obzirom da više nije bilo vremena za potpuni preokret i Verder je ostao u Bundesligi zbog golova u gostima.