Granada postigla šest golova drugi put u istoriji – oba puta protiv Majorke

Izvor: B92, 07.Maj.2022, 16:38

Fudbaleri Granade pobedili su u gostima ekipu Majorke rezultatom 6:2, u utakmici 35. kola španske Primere.

Granada je povela u šestom minutu golom Luisa Suaresa, izjednačio je Salva Sevilja u 28. minutu, da bi novo vođstvo gostima doneo Serhio Eskudero na samom početku drugog poluvremena, u 46. minutu.

Antonio Puertas je u 55. minutu povisio na 3:1, tri minuta kasnije prednost Granade smanjio je Antonio Railjo, a pobedu gostujućeg tima potvrdili su Horhe Molina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 69. i Mirto Uzuni u 78. minutu i još jednom Molina na isteku regularnog vremena.

To je drugi put da je Granada postigla šest golova na jednom meču u istoriji tog kluba, a oba puta je na suprotnoj strani bila Majorka. Prvi put se to desilo davne 1969. godine.

Tri kola pre kraja šampionata, Granada je na 16. mestu na tabeli sa 34 boda, odnosno ima dva boda više od Majorke koja je poziciju ispod. Isti broj bodova kao i Majorka ima Kadiz koji je prvi u zoni ispadanja.

Fudbaleri Granade će u narednom kolu dočekati Atletik Bilbao, dok će Majorka gostovati Sevilji.