Izvor: MozzartSport.com, 06.Mar.2021, 02:38

Gol “starca“ Maksija nedovoljan za prekid agonije Njuelsa (VIDEO)

Independijente pokorio stadion Marselo Bijelsa

Kakvu je seriju pobeda ekipa Njuels Old Bojsa napravila decembra 2020. godine, deluje nerealno da iz šest pokušaja u 2021. nije upisala nijedan trijumf. Ne samo da nije pobeđivala, već je pet puta bivala poražena. Agoniju joj je produžio Independijente koji je nakon poraza od Lanusa na startu argentinskog Liga kupa vezao i treću pobedu - 1:2.

Iskoristili su Crveni iz Aveljanede ogroman prostor koji im je defanzivna >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << linija domaćina ostavljala u prvom poluvremenu. Odbrana leproznih pucala je u 9. i 31. minutu, na sličan način i na istom mestu. Prvo je Romero poslužio Palasiosa, a ovaj provukao loptu u dalji ugao, da bi dvadesetak minuta kasnije Menedez uposlio Fabrisija Bustosa. Omaleni desni bek i dete Independijentea je šmekerski bocnuo loptu preko golmana Agerea. Završnica koja vas tera da se zapitate kako je Bustosu ovo bio prvi pogodak od marta 2018. godine.

Njuels je dominirao u posedu lopte, ali mu je terensko preimućstvo donelo samo jedan pogodak, a on je bio nedovoljan da se izbegne neuspeh. Ljano Masa je dvadesetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka nacrtao loptu na glavu Maksija Rodrigeza, a legenda kluba sa stadiona Marselo Bijelsa pokazao je da su godine samo broj. Sa punih 40 i dalje je sposoban da trese mreže u domovini, a večeras je u 203. nastupu za Njuels stigao do 68 gola.

Velikan iz Aveljanede se osvetio za poraz s kraja 2019. godine iz poslednjeg međusobnog okršaja (2:3). U grupi B Liga kupa samo je Velez Sarsfild ispred Independijentea, dok je Patronato jedini tim sa lošijim bodovnim saldom od Njuelsa.