Izvor: MozzartSport.com, 06.Nov.2020, 21:24

Gazijantep ima neosvojivu tvrđavu: Miralas, Demir i Ozer upucali Bešiktaš, Vida kao da je zaboravio da igra (VIDEO)

Domaći sastav ubedljivo i rutinski osvojio tri boda

Možda rezultati nisu vrhunski, ali stadion Gazijantepa polako dobija epitet neosvojive tvrđave u turskom prvenstvu! Gacijantep je savladao Bešikštaš sa 3:1 (1:0) u jednom od derbija osmog kola čime je nastavio da vrši pritisak na ekipe koje jure plasman u evropska takmičenja naredne sezone.

Gazijantep ove sezone ima samo jedan poraz i to na strani, a ukupno već na jedanaestoj uzastopnoj utakmici nije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << doživeo neuspeh. Istina, u istom rasponu došlo je čak šest nerešenih ishoda, ali trener Marijuš Šumudika može da bude prezadovoljan kako se stvari razvijaju. Pogotovo jer je Gazijantep srušio bivšeg šampiona Turske.

Domaći sastav odradio je rutinski posao i ubedljivo savladao Bešiktaš, mnogo lakše nego što se očekivalo. Za to Gazijantep može slobodno da zahvali hrvatskom štoperu Domagoju Vidi koji je utakmicu odigrao ispod svakog proseka i na momente je izgledao kao da je zaboravio da igra fudbal... Bio je u potpunom disbalansu sa rezervnim štoperom Fransiskom Monterom koji je već u 17. minutu zamenio povređenog Velintona, što je Gazijantepu dodatno olakšalo posao.

Veliku utakmicu odigrao je Muhamat Demir koji je asistencijom Kevinu Miralasu pred sam kraj poluvremena, onda i pogotkom nedugo po isteku punog sata igre iskoristio ukazanu šansu i zakucao protivnika. Pogotovo je bio važan taj njegov pogodak iz 63. minuta, jer je on stigao nepunih 120 sekundi pošto je izjednačenje doneo ofanzivac Bešiktaša Kajl Larin. Bešiktaš je tada već bio s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona koji je dobio prvi golman Destanolu. On je otvorenim đonom krenuo da ukliza na protivničkog igrača van šesnaesterca, a glavni sudija meča je posle konsultacija sa VAR sistemom pokaazao Destanolu put u svlačionicu.

Kada je Demir ekspresno vratio Gazijantepu vođstvo, bilo je mnogo lakše da se overe tri boda. Gostima je opalo samopouzdanje, a to je iskoristio rezervista Kenan Ozer da zakuca pobedu u nadoknadi vremena i pre isteka vremena obezbedi miran san, ali i usput malo provocira navijače Bešiktaša imitacijom leta orla, inače simbola istanbulskog kluba...

TURSKA 1 – 8. KOLO