Izvor: MozzartSport.com, 24.Okt.2021, 19:11

Foland kao Kvarežma, blickrig Monaka za skok u gornji deo tabele (VIDEO)

Kneževi rutinski protiv Monpeljea - 3:1

Posle nešto slabijeg starta sezone (jedan bod u uvodna tri kola), Monako se budi i polako, ali sigurno uključuje u borbu za mesto u Evropi. Pobedom nad Monepljeom u 11. kolu Lige 1, četvrtom na poslednjih pet prvenstvenih mečeva, Kneževi su skočili u gornji deo tabele, zauzeli osmu poziciju i prišli na bod zaostatka četvrtoplasiranom Renu - 3:1 (2:0).

Pet minuta bilo je dovoljno ekipi Nika Kovača da na svom stadionu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Luj II arhivira drugog najgoreg gosta Lige 1 (dva boda u pet utakmica na strani). Goste sa samog juga Francuske golom i asistencijom u kratkom periodu na kolena je bacio Kevin Foland.

Posebno atraktivno bilo je dodavanje kojim je namestio gol Visami Ben Jederu u 17. minutu. Želson Martins je oteo loptu rivalu u blizini njegovog gola, dodao je do Folanda, a Nemac spoljim delom stopala, u stilu Rikarda Kvarežme, pronašao Ben Jedera na drugoj stativi, koji se samo poklonio za svoj šesti gol u sezoni.

Pitanje pobednika rešeno je pola sata pre kraja meča golom Martinsa, prvog još od uvodnog kola i pogotka Nantu. Bezopasni Monpelje ublažio je poraz sa bele tačke, sa koje je precizan bio kapiten Teži Savanije.

FRANCUSKA 1 – 11. KOLO