Izvor: MozzartSport.com, 27.Jun.2021, 23:54

Flu se provukao sa desetoricom, Flamengo posrće bez reprezentativaca (VIDEO)

Brazilska Serija A: Tim iz Rija na Marakani izvukao remi – 1:1 protiv Kotintijansa s igračem manje. Šampion doživeo drugi neuspeh u sezoni, poražen od novog člana elite Žuventuda - 0:1

Kriza Fluminensea. Treći meč u nizu velikan iz Rija nije slavio u Seriji A, ali posle meča sa Korinttijansom na Marakani može da bude prezadovoljan osvojenim bodom – 1:1. Timao je imao prednost iz prvog poluvremena golom veterana Žaoa iz penala u 37. mintu. Već na startu drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poluvremena isključen je Ernandez, ali je Flu sa desetoricom na terenu uspeo da ostane neporažen u derbiju Brazileiraa.

U 70. minutu, Kazares je na asistenciju Egidija glavom zatresao mrežu gostiju iz Sao Paula za vredan bod domaćina. Nedugo zatim i paragvajski veteran, rezervista Raul Bobadilja, zatresao je mrežu Korintijansa, ali je gol poništen posle intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda.

Utorak, 01.00: (2,80) Atletiko GO (3,05) Bragantino (2,70)

Fluminenese ima samo jedna poraz u sezoni, ali čak četiri remija, pa je na tek osmom mestu elitne lige Brazila, dok je Korintijans sakupio bod manje.

Flamengo je doživeo drugi poraz u šampionatu. Posle Bragantina koji je pre dve nedelje slavio na Marakani sa 3:2, dvostruki uzastopni šampion Brazila je poklekao na gostovanju novog članu elitne lige zemlje fudbala Žuventudu – 1:0. Gol odluke delo je Peišota u 26. minutu. Utakmica je igrana po očajnom terenu nakvašenog vodom. Pogrešio je levi bek gostiju Meteuzinjo. Dao je kratku loptu, Peišoto je iz prve opalio sa 20 metara i efektnim golom srušio najpopularniji klub u Brazilu.

Četa Rožerija Senija od svih klubova u Brazilu je najviše oslabljena prethodnih nedelje jer su ključni igrali sa svojim reprezentacijama na Kopa Amerika. Bez najboljeg strelca Gabrijela Barbose, popularnog Gabigola, kreatora igre Evertona Ribeira, Urugvajca Araskaete, Čileanca Maurisija Isle, crveno-crni nisu ni bleda senka tima koji je dve prethodne dve sezone osvajao krunu u Brazilu.

Imali su gosti iz Rija u Kaiksijas do Sula veći posed lopte, ali samo su dva puta ugrozili domaćina koji posle lošeg početka sezone ima sedam bodova iz prethodna tri meča i sada je u sredini tabele.

BRAZIL 1 - 7. KOLO