Izvor: MozzartSport.com, 06.Dec.2020, 20:39

Fenerbahče za 40 minuta precrtao Denizli, pa izdržao isto toliko s igračem manje (VIDEO)

Važna pobeda istanbulskog giganta na gostovanju Denizliju

Fenerbahče i Galatasaraj ne puštaju Alanji da diše, do srede će svi oni biti poravnati na vrhu tabele prvenstva Turske, a tada ćemo znati da li će družina iz antalijskog okruga nastaviti sezonu iz snova.

Istanbulski klub odneo je važnu pobedu na gostovanju Denizliju sa 2:0 (2:0) i praktično već posle 40 minuta igre mogao da upiše nova tri boda. Međutim, kada je Serdar Aziz u uvodnoj fazi drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poluvremena zaradio dva žuta kartona verovatno u rekordnom roku, odnosno u manje od 60 sekundi, nastala je panika u gostujućem sastavu jer je trebalo izdržati praktično 40 minuta s igračem manje.

Da drama za Fenerbahče bude još veća, baš kada je Aziz isključen glavni arbitar utakmice svirao je penal za Denizli, ali se Radoslav Muravski propisno obrukao! Umesto da prepolovi rezultat i Denizli tako dođe u situaciju da izvrši pritisak na favorizovanog rivala i bori se bar za bod, usledio je kiks koji je Feneru samo dao krila i praktično potpisao trijumf timu iz Istanbula.

Fenerbahče je do vođstva stigao već u 9. minutu posle gola Papisa Sisea, da bi malo pre kraja prvog dela Gohan Gonul duplirao razliku na asistenciju Čanera Erkina. Mogao je Fenerbahče lako i do 3:0 nekoliko trenutaka pre kraja prvog dela, ali je VAR sistem na kraju ipak opravdano ponišio gol Marselu Tiserandu. Na kraju, ispostaviće se, Gonul je postavio konačni rezultat, uprkos svemu što se dešavalo u narednih 45 minuta...