Izvor: MozzartSport.com, 23.Okt.2021, 02:09

Fabrika talenata iz Medeljina preživela napad Jaguara, Rohas pomogao promašenim penalom

Jaguares i Envigado pet kola pre kraja ligaškog dela kolumbijske Klausure odigrali nerešeno - 1:1

Jaguares i Envigado su klubovi koji ne pripadaju velikanima kolumbijskog fudbala, ali u poslednjoj četvrtini ligaškog dela Klausure, pred njima je nesvakidašnja šansa da se nađu u plej-ofu. Obe ekipe su u 15. rundu zakoračile u zoni koja garantuje doigravanje, ali kako je posle 90. minuta borbe bilo miroljubivih 1:1, utisak je da nijedan od rivala ne može biti zadovoljan. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

Na tabeli ih i dalje razdvaja samo bod, pobeda ni jednima i drugima nije garantovala plej-of, ali je svakako donosila značajan beg timovima ispod crte četiri kola pre kraja. Otuda nezadovoljstvo u taboru obe ekipe. Ipak, ono je izraženije kod Jaguara koji su u 70. minutu preko Rohasa propustili priliku da povedu 2:1 i verovatno se domognu celog plena.

Prvo poluvreme bilo je poprilično izjednačeno, a u skladu sa tim i rezultat na velikom odmoru. Po jedna lopta završila je u mreži obe ekipe. Devetka domaćina Andres Renterija posle 19 minuta igre spakovao je gol klubu iz rodnog mu Medeljina, dok je rezultatski egal vratio Hoze Ernandez desetak minuta pre kraja prvog dela. Sa 25 godina, Ernandez je jedan od iskusnijih fudbalera Envigada, inače rasadnika talenata koji je poslednjih godina i decenija iznedrio fudbalere poput Hamesa Rodrigeza, Fredija Guarina, Huana Kintera i koji važi za jednu od najvećih fabrika talenata u Južnoj Americi.

Priliku da donese Jaguaresu pobedu i deobu četvrte pozicije na tabeli sa Pereirom propustio je Rohas dvadesetak minuta pre kraja utakmice. Rohas je pre ovog meča postigao dva gola na 12 ligaških nastupa, ali je nastavio golgeterski post koji traje već devet utakmica zaredom.

Domaćin nije uspeo da unovči osetnu dominaciju u drugom poluvremenu, pa velikani poput Amerike Kali i Independijente Medeljina prete da se pobedom u 15. kolu izjednače po broju bodova.

KOLUMBIJA 1 - 15. KOLO