Euro (kval.) - Čerišev se raspucao u Astani, Vels bolji od Slovačke (video)

Izvor: Sportske.net, 24.Mar.2019, 18:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, danas su odigrane utakmice u okviru grupa E i I.

Grupa E

Vels - Slovačka 1:0

Puleni Rajana Gigsa upisali su minimalan trijumf u svojoj prvoj utakmici u okviru kvalifikacija za Euro 2020.

Poveli su već u petom minutu preko Džejmsa, koji je sa ivice kaznenog prostora matirao protivničkog čuvara mreže.

Mogli su u prvih 45 minuta i da dupliraju prednost, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << bili su daleko konkretniji od rivala, Bruks je imao dve dobre šanse, ali su se Slovaci odbranili.

U drugom delu su gosti najpre pripretili preko Rusnaka, ali je Henesi intervenisao, da bi Heri Vilson pripretio Slovacima, ali je fudbaler Liverpula na pozajmici u Derbiju tukao pored gola rivala.

Skinuo je potom u 76. minutu Dubravka Vilsonov novi pokušaj, da bi finiš susreta pripao Slovacima, koji su najbolju šansu imali u 84. minutu, ali je udarac Durisa glavom uspeo da ukroti Henesi.

Na kraju pobeda Velsa, najbolji mogući start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa I

Kazahstan - Rusija 0:4

Kazahstan je iznenadio Škotsku na startu kvalifikacija, ali u drugom kolu nije bilo iznenađenja, "Zbornaja komanda" je bila ubedljiva na gostovanju.

Poveli su u 19. minutu preko Čeriševa, da bi fudbaler Valensije u drugom minutu nadoknade postigao svoj drugi pogodak na utakmici za 2:0.

Nakon samo sedam minuta igre u nastavku, Čerišev u ulozi asistenta, Artem Dzjuba je povosio na 3:0.

Sve je postalo poptuno jasno u 62. minutu, kada je Besjebekov postigao autogol.

Do kraja nije bilo promene rezultata, nakon poraza od Belgije selekcija Rusije je ubedljivo slavila u Kazahstanu.