EVROBASKET 2017: Rusi trojkama srušili Orlove (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Sep.2017, 16:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbi igrali protiv Zbornaje meč drugog kola D grupe.

Reprezentacija Srbije je poražena u meču drugog kola D grupe od selekcije Rusije na Evropskom šampionatu sa 72:75 (21:18, 17:22, 13:18, 21:17).

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su u prvom kolu savladali Letoniju sa 92:82, dok je Rusija pobedila domaćina Tursku sa 76:73.

IV ČETVRTINA

40. minut - 72:75 Milosavljević pogodio jedno slobodno bacanje, a Bogdanović je fauliran na >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << dve sekunde pre kraja, ali promašuje oba bacanja.

39. minut - Bogdanović postiže trojku za 71:75

39. minut - Mozgov poentira za 68:74 i Đorđević uzima tajm-aut, posle čega je Mačvan zaradio i tehničku grešku.

37. minut - Posle pogotka Kurbanova Zbornaja vodi 70:61, ali naš tim uspeva da sredi redove i poenima Bogdanovića, Lučića i Jovića smanji na 65:70.

36. minut - Rusi vode 60:63, a razigrao se u tim trenucima Mozgov - 60:66

33. minut - Posle 55:59 za Ruse, Lučić postiže trojku za 58:59, a Marjanović je ponovo oštro fauliran, ali i dalje nepogrešiv sa linije penala, pa Srbija najzad prelazi u vođstvo - 60:59!

31. minut - Marjanović zakucava loptu u koš za 53:58, a grubu igru rivala isti igrač kažnjava slobodnim bacanjima 55:58.

III ČETVRTINA

29. minut - Rusi postižu nove trojke preko Kulagina i Fridzona i treći period završavaju vođstvom - 51:58.

27. minut - Bogdan sjajnim prodorom smanjio na 51:53, ali škripi i dalje u odbrani

26. minut - Bogdanović brzo dodavanje Mačvana pretvara u trojku za 49:49, ali još jednom je Šved pogodio za tri poena - 49:52, .

23. minut - Drugo poluvreme je otvorio Bogdanović poenima za izjednačenje 40:40, zatim Kurbanov realizuje slobodno bacanje 40:41, a našoj "klupi" je tada dosuđena tehnička greška, što rival nije materijalizovao sa linije penala, ali Šved postiže novu trojku 40:44, da bi Bogdanović postigao trojku - 43:44.

II ČETVRTINA

20. minut - Jović pogađa za 38:40 i postavlja rezultat prvog poluvremena.

19.minut - Orlovi ne uspevaju da zaustave šut rivala sa distance, Voroncevič postiže novu trojku 36:32, a sa linije penala Marjanović smanjuje na 36:34, ali Rusi ponovo imaju prednost od četiri poena 38:34, posle poena Ivleva .

17. minut - Kuzmić povećava vođstvo Srba na plus četiri - 32:28, ali uzvraćaju Kurbanov sa dva i Voroncevič trojkom 32:33.

15. minut - Početkom druge deonice Rusi su napravili seriju 7:0 i poveli 21:25, ali Milosavljević je trojkom vratio naš tim na korak do preokreta 24:25, zatim je koš pogodio Kurbanov, a kapiten Mačvan izjednačio na 26:26. Poentirao je zatim Kulagin, a Milosavljević donosi novo izjednačenje 28:28. Isti igrač je poentirao posle sjajne asistencije Bogdanovića za 30:28.

I ČETVRTINA

9. minut - Zbornaju je vratio u život Kulagin trojkom, a naš tim koristi Marjanovića u reketu 13:17, a raspoloženi Mačvan dodaje četiri poena za 21:15, ali se Rusi primiču trojkom Hvostova na 21:18, a tim rezultatom je završena prva četvrtina.

6. minut - Sjajni Marjanović donosi izjednačenje 10:10, čime anulira seriju Rusa od 10:0, a sa četiri uzastopna poena Lučića Srbi ponovo dolaze u vođstvo 14:10.

4. minut - U igru ulazi Boban Marjanović, koji odmah biva fauliran pod košem, a posle njegovih slobodnih bacanja na semaforu stoji 5:10. Na teren izlazi Mačvan umesto Birčevića, a posle promašaja Voronceviča Marjanović poentira pod faulom i ponovo realizuje penal, za 8:10.

2. minut - Susret je otvorio Lučić trojkom 3:0, a uzvratio je Kulagin sa dva poena 3:2, zatim Bogdanovićeva rampa zaustavlja napad Rusa, posle čega Šved sa dve trojke dovodi svoj tim u prednost 3:8. Voroncevič dodaje dva poena za 3:10, a Đorđević uzima tajm-aut...

SRBIJA - RUSIJA 72:75 (21:18, 17:22, 13:18, 21:17)

DVORANA: "Fenerbahče arena".

SUDIJE: Lanzarini (Italija), Maconi (Italija), Pursanidis (Grčka).

SRBIJA: Mačvan, Bogdanović, Lučić, Milosavljević, Birčević, Štimac, Lazić, Micić, Gudurić, Jović, Kuzmić, Marjanović.

RUSIJA: Šved, Baburin, Fridzon, Ivlev, Antonov, Zubkov, Kvostsov, Mozgov, Voroncevič, D. Kulagin, M. Kulagin, Kurbanov.