EP (kval.) - Belorusima prvi bodovi, nerešeno u Nikoziji (video)

Izvor: Sportske.net, 06.Sep.2019, 21:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrane su utakmice u grupi C i I.

Kipar je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, dok su Belorusi uspeli u gostima da zabeleže trijumf nad Estonijom.

Reprezentacija Kazahstana je ekspresno povela u Nikoziji. Šetkin je doveo goste u vođstvo golom već u drugom minutu.

Domaći uspevaju da izjednače šest minuta pred kraj prvog dela igre preko Sotiroua. Gosti su bili ofanzivniji po povratku sa pauze, ali je rezultat 1:1 ipak ostao na snazi do kraja utakmice.
Susretom u Talinu počeli su susreti u grupi C. Ipak na nesreću domaćih, Estonija je poražena od strane Belorusije.

Prvo poluvreme je prošlo bez golova, da bi samo posle tri minuta igre u nastavku Naumov doveo Beloruse u prednost.

Ipak Estonci su posle šest minuta uzvratili preko Sorge da bi golom Skavjiša u nadoknadi vremena sva tri boda otišla u Belorusiji.

Tako su Belorusi posle četiri uzastopna poraza zabeležili prve bodove, dok će Estonci ostati na nula bodova posle četiri odigranih susreta.