EL: Agonija Himkija se nastavlja, dominacija Reala u Moskvi

Izvor: Sportske.net, 12.Jan.2018, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši madridskog Reala upisali su novi trijumf u Evroligi.

U okviru 17. kola EL Himki je ugostio madridski Real, a gosti su slavili više nego ubedljivo, bilo je na kraju 78-95.

Već nakon 10 minuta bilo je jasno da se domaći sastav neće provesti, Real je tu deonicu rešio u svoju korist sa 17-26.

Dodali su Madriđani gas u nastavku, pa su do poluvremena stigli i do 20 poena suficita.

Svve je bilo jasno nakon treće deonice, Himki >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je uspeo sa smani prednost Madriđana za svega dva poena, Real je bio na pragu pobede.

Tako je i bilo, izabranici Pabla Lasa su rutinski priveli meč kraju i došli do zasluženog trijumfa.

Istakao se u pobedničkom sastavu Rudi Fernandez sa 16 poena, po 11 su dodali Kozer i Edi Tavareš (8sk), dok su dvocifreni bili i Dončić i Kerol sa po 10 poena.

Kod gostiju 23 poena Šveda, pratio ga je samo Malkom Tomas sa 10 poena i devet skokova.
Pogledaj vesti o: Moskva