Izvor: MozzartSport.com, 27.Nov.2021, 00:26

Došlo vreme da padne i Union, samo niko dželata nije video u Levenu

Posle šest vezanih pobeda klub iz Brisela pao i to kod kuće

Uprkos svim prognozama, Union je 16. kolo belgijskog šampionata dočekao kao lider sa sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca. Večeras su nastavili sa iznenađenjima, ali ovoga puta su priredili neprijatno. Izgubili su kod kuće od Levena, tima iz donjeg dela tabele, koji je nad vodećim timom na tabeli upisao tek četvrti trijumf u sezoni - 1:3.

Sejao je Union strah belgijskom ligom, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << kako je iz kola u kolo upisivao pobede. U minulom postigao sedam golova protiv Ostendea. Dočekao je Leven sa 11 pobeda, šest u nizu, ali se gosti nisu uplašili u Sen Žilu. Shvatili su da mogu da se nadigravaju sa povratnikom u elitni rang, sa kojim je makar prema očekivanjima trebalo od starta da vode borbu u donjoj polovini tabele. Unionisti su ipak premašili sva očekivanja, ali nema sumnje da ih je večerašnji poraz otreznio.

Najbolji napad lige je ponovo dobro funkcionisao, sve do završnice. Izostala je večeras egzekucija i kao reuzltat je došao četvrti poraz u sezoni. Domaćin je u briselskoj opštini bio bolji rival, imao loptu u nogama, uputio osam šuteva više od rivala, ali je samo jedan odseo u mreži iza golmana Levena. Sa druge strane, perfektna realizacija. Šest puta su gostujući fudbaleri pokušali da ugroze golmana Uniona, pet puta pogađali u metu i tri puta prebacili loptu preko gol linije.

Tek drugu priliku na meču fudbaleri Levena su pretvorili u pogodak. Igrao se 15. minut kada je put do mreže domaćina pronašao Kasper De Nore. Mučili su se fudbaleri Uniona sa četom Marka Brisa u prvom poluvremenu, a još teže je bilo kada je Metju Martens duplirao prednost Levena na pet minuta do odmora.

Sjajni Kaoru Mitoma, koji je svojevremeno nuđen i Crvenoj zvezdi, pokrenuo je veliki hit belgijskog šampionata. Postigao je pogodak u ranoj fazi drugog dela i dao krila Unionu. Ređali su se napadi pred golom gostiju, ali domaćin nije uspevao da dođe do izjednačenja. Sve je postalo jasno kada je Ksavijer Mersije šutem sa distance slomio otpor domaćeg sastava i postavio konačan rezultat.

BELGIJA 1 - 16. KOLO