Izvor: RTS, 22.Jan.2022, 18:33

Dortmund nastavio poteru za Bajernom, Leverkuzen ubedljiv protiv Augsburga

Fudbaleri Borusije savladali su kao gosti ekipu Hofenhajma 3:2, u derbiju 20. kola Bundeslige. "Milioneri" ponovo prišli vodećem Bajernu na tri boda zaostatka. Leverkuzen ubedljiv protiv Augsburga 5:1, het-trik Muse Dijabija.
Izuzetno bitnu pobedu ostvarila je Borusija na gostovanju u Zinshajmu, protiv Hofenhajma 3:2 i nastavila da vrši pritisak na vodeći Bajern.

U izuzetno zanimljivom meču, gsoti su uspeli da postignu tri gola u gostima, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << što Hofenhajm nije uspeo da nadoknadi.
Poveli su "milioneri" preko Holanda u šestom minutu da bi izjednačenje doneo Kramarić u finišu prvog poluvremena.
Rojs je doneo novu prednost gostima, a posle autogola Rauma rezultat je bio 1:3. Poraz je ublažio i konačan rezultat postavio Ruter u 77. minutu.
Borusija sada ima tri boda manje i utakmice biše od Bajerna, Hofenhajm je pao na šesto mesto na tabeli Bundeslige.
Leverkuzen je još jednom bio ubedljiv na svom terenu, a ovoga puta savladan je Augsburg 5:1.
Musa Dijabi bio je trostruki strelac za "aspiridžije", dok su mrežu gostiju tresli Belarabi i Alario, dok je jedini gol za Augsburg postigao Mejer.
Leverkuzen je treći sa pet bodova manje u odnosu na Dortmund, Augsburg je 16.
Tejk drugu pobedu u šampionatu zabeležio je Grojter Firt - protiv Majnca 2:1, Union je slavio u Menhengladbahu istim rezultatom, dok je Frajburg bio siguran protiv Štutgarta 2:0.
U poslednjoj utakmici dana, Bohum i Keln odigrali su 2:2.