Donaruma loš, Maksimović neoprezan  Napoli i Milan podelili bodove

Izvor: B92, 12.Jul.2020, 23:43

Donaruma loš, Maksimović neoprezan " Napoli i Milan podelili bodove

Fudbaleri Napolija i Milana odigrali su nerešeno 2:2 (1:1), u poslednjem meču nedeljnog programa 32. kola Serije A.

Čini se da ovim rezultatom nisu preterano zadovoljni ni jedni ni drugi, a borba za mesto u Ligi Evrope se nastavlja.

Domaći su bili bolji rival na San Paulu, imali više prilika, u završnici i igrača više, ali uzalud.

"Rosoneri" su bili ti koji su poveli na ovom meču, a strelac u 20. minutu je bio Teo Ernandes nakon dodavanja Anta Rebića.
Nije se dugo čekalo na poravnanje.

U 34. minutu nakon loše intervencije Đanluiđija Donarume gol postiže Di Lorenco.

Napoli je do potpunog preokreta stigao u 60. minutu, a krivac je ponovo bio golman Milana.

Hose Kaljehon je prošao po desnoj strani, vratio na povratnu, a Mertens ne preterano kvalitetnim udarcem postiže gol.

Ipak, u 73. minutu rezultat je ponovo nerešen. Glavni akter je ovoga puta bio naš Nikola Maksimović koji je neoprezno startovao nad Bonaventurom u svom šesnaestercu.

Sudija je pokazao na penal, koji koristi Frank Kesi.

Do kraja meča, kao što je rečeno, Salemakers je dobio crveni karton, a promena rezultat više nije bilo.

U narednom kolu Milan dočekuje Parmu, dok Napoli gostuje Bolonji.