Izvor: MozzartSport.com, 28.Nov.2021, 06:13

Dok je ljuti rival slavio, Sao Paulo se borio za opstanak: Lakše se diše posle golova Kalerija i Sare

Trikolori pobegli od zone ispadanja

Jedan deo Sao Paula slavi noćas Palmeirasovu treću titulu, drugu uzastopnu, prvaka Južne Amerike, a drugi bodove Sao Paula zlata vredne u borbi za opstanak među najboljim klubovima Brazila.

Šestostruki prvak države i poput najvećeg rivala triput osvajač kontinentalnog Kopa Libertadores, uspeo je da savlada Sport Resife 2:0 kod kuće i pobegne na pet bodova od zone ispadanja.

Golove od izuzetne važnosti za tim nekadašnjeg >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << golmana Rožerija Senija postigli su Džonatan Kaleri u 50. i Gabrijel Sara u 80. minutu. Prvi skrenutom loptom u gol na centaršut Martina Beniteza iz prekida, drugi pod prečku posle dodavanja Markinjosa.

Bio je domaćin dosta opasniji u ovom duelu, uputio je čak 20 šuteva, ali imali su i gosti svoje prilike. Mladi Mikel Filipe (22) u nekoliko minuta pravio je probleme odbrani Sao Paula i stavljao na muke Tijaga Volpija, ali je iskusni čuvar mreže bio uspešniji.

Mnogo bolja atmosfera biće u svlačionici Trikolora posle ova tri boda. Nema još mnogo do kraja, a pet bodova iznad zone ispadanja su razlika koja bi trebalo da donese završnicu sezone bez stresa.

BRAZIL 1 - 36. KOLO