Đenoa gura Leče ka Seriji B, Napoli slavio u 95. minutu

Izvor: B92, 19.Jul.2020, 21:32

Fudbaleri Napolija su rezulatom 2:1 slavili nad Udinezeom i ostali u borbi za Evropu.

Đenaro Gatuzo i njegov Napoli nemaju baš najbolju sezonu, a mučili su se i protiv ekipe Udinezea u 34. kolu.

Crno-beli su uspeli prvi da povedu, kada je Rodrigo de Paul postigao vodeći gol u 22. minutu utakmice, kada je odbrana Napolija reagovala previše ležerno.

De Paul se ubacio s desnog boka i ne baš najbolji centaršut pretvorio u gol za vođstvo.

Samo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << devet minuta su se radovali gosti, a slavlje im je pokvario poljski napadač Arkadijuš Milik.

Milik je u tom 31. minutu odlično pratio akciju Napolija, pa je asistenciju Hosea Kaljehona iz peterca uspeo da sprovede pravo u gol za izjednačenje na San Paolu.

Koliko god da su se trudili domaći, do gola nikako nisu mogli, barem ne do 95. minuta susreta. Tada je deloval kao da je sve gotovo, a heroj Napolitanaca bio je Mateo Politano.

Što se tiče Đenoe i Lečea, Đenovljani su nešto bliži opstanku posle ove velike pobede rezultatom 2:1.

Sve je počelo još u 7. minutu utakmice kada je Sanabrija doveo domaće do vođstva, zahvaljujući odličnoj asistenciji nekadašnjeg makedonskog reprezentativca Gorana Pandeva.

Gosti su u završnici prvog poluvremena zahvaljujući VAR–u dobili jedanaesterac, ali Mankozu nije bio precizan i oni su sa zaostatkom od jednog gola otišli u svlačionicu.

Po povratku na teren, gosti su bili prilično agresivni, napadali su jako često i posle 15 minuta im se sve isplatilo jer je Mankozu ispravio grešku iz prvog poluvremena i postigao pogodak za izjednačenje.

Ovo je bio gol koji je Lečeu dao nadu da može da opstane u elitnom društvu italijanskog fudbala.

Ipak, sve je palo u vodu u 81. minutu utakmice kada je Gabrijela, golmana Lečea, lopta pogodila u glavu nakon što se odbila od stative i završila je pravo u mreži.

On je bio nemoćan u ovoj situaciji, a Leče se primakao korak bliže litici.

Fudbaleri Fiorentine su uspeli da lako pobede Torino sa 2:0 na stadionu Artemio Franki, a ka toj pobedi pogurao ih je defanzivac Torina, Lijanko, koji je u drugom minutu susreta postigao autogol.

On je pokušao da izblokira Kuambea, ali se lopta od njegove lopte odbila pravo u mrežu.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 75. minuta susreta, kada je Patrik Kutrone zacementirao pobedu "Viole", a gol je postignut posle jedne polu kontre.