Izvor: MozzartSport.com, 29.Nov.2021, 01:22

Dijaz je zlato Porta, golčina Kolumbijca, Zmajevi se vratili na čelo Primeire (VIDEO)

Porto pobedio Gimarais na Dragau sa 2:1, a u prvom planu bio je prvi strelac šampionata Portugalije

Nastavlja se trka utroje u Portugaliji. Lisabonski gigani, Benfika i Sporting, ostvarili su sigurne pobede u 12. kolo Primeire, a ni Zmajevi ne posustaju. Porto je na Dragau u poslednjem meču dana slavio protiv Gimaraisa sa 2:1 i vratio se na čelo tabele, sa istim brojem bodova kao i šampion Sporting.

Južnoamerička veza, Luis Dijaz – Evanilson, donela je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << tri boda četi Serža Konseisao. Domaćin je u sredu poražen od Liverpula na Enfilu u Ligi šampiona, ali brzo se vratio u pobednički ritam.

21.15: (2,05) Estoril (3,30) Santa Klara (3,80)

Poveli su gosti iz penala u 36. minutu. Edvards je bio siguran izvođač najstrože kazne. Međutim, već posle tri minuta, Uribe je asistirao najboljem igraču Porta ove sezone, Kolumbijcu Liusu Dijazu, koji je izjednačio rezultat fantastičnim golom. Iskosa s leve strane je uputio projektil koji se od stative odbio u mrežu gostiju.

Odličnom Kolumbijcu je ovo 10. gol u prvenstvu na 12 utakmica. Dijaz je prvi strelac Primeire, beži saigraču, Irancu Mehdiju Taremiju tri gola, a po sedam puta ove sezone mreže su tresli i Simon Banza iz Famalikao i Fran Navaro iz Žil Visentea.

Nastavili su domaćini u talasima da napadaju, imali su posed lopte od čak 75 odsto. U 60. minutu, domaćin je na protivničkoj polovini uzeo loptu rivalu. Evanilson nije biko teško da ćušne loptu u nebranjenu mrežu sa oko pet, šest metara, posle odlične akcije celog tima. Najveći deo posla uradio je Otavio koji je kao na tacni saigraču servirao loptu za mat, za nova tri boda Zmajeva i nastavak trke za krunom.

Srpski reprezentativac Marko Grujić ceo meč je presedeo na klupi za rezerve.