Izvor: MozzartSport.com, 25.Okt.2020, 18:00

Desetkovani PSV nije imao snage da odgovori Ajaksu, Vitese najveća pretnja Kopljanicima (VIDEO)

Filipsovci se porazom u Arnemu oprostili od liderske pozicije na tabeli - 1:2

Ajaks je pokazao svu moć u Venlu, a PSV svu nemoć da sačuva prvo mesto na tabeli. PSV je u derbiju šestog kola poraže od Vitesea, pa se ekipa iz Arnema izjednačila sa Kopljanicima na tabeli i pokazala da je u ovom trenutku najozbiljniji protivkandidat sastavu Ekika ten Haga - 2:1 (1:0).

Dva tima su gotovo na identičan način stigla do svojih prvih pogodaka na utakmici. Domaćin >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je poveo posle kornera u devetom minutu, kada je glavom protivničku mrežu zatresao Rasmusen, dok su gosti izjednačili preko Olivijea Bokalija u petom minutu drugog poluvremena. Izjednačujući pogodak kao da je goste povukao napred, pa je uspelio kontranapad u 54. minutu koji je Loi Openda pretvorio u pogodak.

Ta situacija je naizgled bila upitna, zbog potencijalnog ofsajda u kojem se nalazio Openda. Na prvi pogled je delovalo da se radi o čistoj situaciji, ali je nakon "merenja" prilikom ponovljenog snimka iz VAR sobe poslat signal da nije bilo nedozvoljene situacije.

Na kraju je VAR ipak prelomio u petom minutu nadoknade, kada je dosuđen jedanaesterac za PSV u četvrtom minutu nadoknade, ali je posle pregledavanja snimka poništen. Gosti su žestoko protestovali kod arbitra Basa Nejhejsa, ali nije bilo promene odluke.

Ako je neko opravdanje Filipsovci na ovom meču nisu računali na Marija Gecea, koji je na dosadašnja dva meča za klub postigao dva gola, a van stroja su bili i Zahavi, Gakpo, Romero, Rosario, Delange, Van Hinkel, Gutijerez, Obispo i Teze.

PSV u narednom kolu dočekuje Den Hag, dok će Vitese na noge neugodnom Viljemu gde će morati da se potvrdi za rezultate iz dosadašnjeg toka sezone.