Izvor: MozzartSport.com, 18.Okt.2020, 23:14

Derbi severa doneo novog lidera Lige 1, Lil surovo pregazio Lans (VIDEO)

Gol i dve asistencije Žonatana Bambe - 4:0

Derbi severa nije opravdao svoj epitet, pošto je domaći Lil bio brutalan protiv Lansa, koji je meč okončao sa devet igrača, što je možda uticalo da konačan rezultat bude ovako ubedljiv, ali nikako na pitanje pobednika jer je na terenu praktično tokom svih 90 minuta postojao samo jedan tim. Lil je sa ova tri boda iskoristio jučerašnji kiks Rena i preuzeo lidersku poziciju na tabeli Lige 1 - 4:0 (1:0).

Seriju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pogodaka je otvorio sjajni Burak Jilmaz u 11. minutu utakmice. Domaćin je nakon toga imao kontrolu igre i rezultata, ali nije imao mnogo prilika za postizanje novog gola. Poslednju šansu za promenu rezultata u prvom poluvremenu imao je Luiz Arauho, ali su golovi ipak "pomereni" za nastavak meča kada se u još tri navrata tresla Lansova mreža.

Već u drugom minut nastavka na pravom mestu posle dodavanja čelika bio je Žonatan Bamba, a sve je po pitanju pobednika i definitivno bilo rešeno u 57. minut, kada je isključen Žonatan Gradi. Bamba se 12 minuta kasnije našao u ulozi asistenta za Žonatana Ikonea, a več u 75. minutu van terena je morao i Kleman Mišlen. Konačan rezultat meča u 79. minutu postavio je Jusuf Jazidži na novu asistenciju Bambe.

Lil će imati ozbiljan izazov u narednom kolu kada je u pitanju pokušaj da se sačuva lidersko mesto na tabeli pošto će ići na gostovanje petoplasiranoj Nici.

LIGA 1 – 7. KOLO