Derbi Torina: Ronaldo sa kreča ukrotio 11 bikova!

Izvor: Mondo, 15.Dec.2018, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Derbi Torina: Ronaldo sa kreča ukrotio 11 "bikova"!

Tačan udarac i jedan gol bio je u 147. "Derbiju dela Mole" dovoljan Juventusu za slavlje protiv gradskog rivala.

"Bez strahopoštovanja i straha, na terenu želimo 11 bikova", glasila je poruka navijača Torina koji su sjajnom koreografijom najavili 147. torinski "Derbi dela Mole".

Njihovi miljenici odigrali su veći deo susreta u skladu s tom porukom, ali nisu uspeli da izdrže svih 90 minuta.

Slično kao i Inter ranije danas, Juventus je teškom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << mukom stigao do minimalnog slavlja, sa "bele tačke", ali protiv daleko jačeg rivala, i to kao gost u gradskom derbiju.

TORINO - JUVENTUS 0:1 (0:0)

Nije to bio derbi na kakav smo navikli proteklih godina. Tek na momente viđeno je nekoliko uzbuđenja, ali praktično nijedna stopostotna prilika.

Torino je ušao hrabro u meč protiv ekipe koja je slavila u 14 od prethodnih 15 mečeva Serije A. Posle početnog pritiska "Stare dame", oslobodio se i domaćin, pokušao da zapreti golu Matije Perina, ali sve je ostalo na pokušajima.

DERBI DELA MOLE

Torino - Juventus

147 utakmica

35-42-70 150:227

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Ronaldo u 15. minutu, kada mu je udarac odbranio Salvatore Sirigu, a samo par minuta kasnije golman Torina morao je zbog povrede van terena.

Prethodno se sudario sa Emre Džanom, a zbog posledica tog udarca morao je svoje mesto ustupiti rezervnom čuvaru mreže Salvadoru Ičasu.

Početkom nastavka, Armando Ico imaju je jednu, a Andrea Beloti dve solidne šanse da donese prednost "bikovima", ali ostalo je 0:0. A, onda...

Velika greška prethodila je vodećem golu "bjankonera" u 70. minutu.

Simone Zaza neoprezno je pokušao da vrati loptu svom golmanu, koji nije stigao do nje, nego je srušio Marija Mandžukića pred svojim golom i dileme nije bilo - dosuđen je penal.

Urugvajac je bio blizu da odbrani Ronaldov šut sa "kreča", čak je i zahvatio loptu, ali udarac Portugalca bio je suviše jak i precizan - 0:1.

Kristijano se tako sa 11 pogodaka na čelu liste strelaca izjednačio sa Kšištofom Pjontekom iz Đenove, a večerašnji gol, inače njegov prvi u derbijima protiv gradskih rivala, bio je 5.000. u Seriji A za Juventus.

Šampion Italije je, naravno, prvi tim u istoriji Serije A koji može da se pohvali ovom brojkom.

5000 - Cristiano Ronaldo has scored Juventus’ 5000th Serie A goal, the bianconeri are the first team to reach this milestone. Check ✅.#TorinoJuvepic.twitter.com/ZyzMFQVZTw

— OptaPaolo (@OptaPaolo) December 15, 2018

TORINO: Sirigu (20. Ičaso) - Ico, N'Kulu, Điđi - Aina (85. Berenger), Meite, Rinkon, Bazeli, Ansaldi (76. Pariđini) - Zaza, Beloti.

JUVENTUS: Perin - De Šiljo, Bonući, Kjelini, Aleks Sandro - Emre Džan, Pjanić, Matuidi - Dibala - Ronaldo, Mandžukić.