Izvor: MozzartSport.com, 06.Jun.2020, 15:49

Cvajta: Arminiji samo bod, Dinamo uzeo veštačko disanje

Darmštat otpao iz trke za treće mesto...

Četvrtim nerešenim rezultatom u poslednjih pet kola, odnosno trećim od povratka Cvajte, Arminija iz Bilefelda propustila je šansu da ode na plus deset u odnosu na trećeplasirani Hamburger i tako praktično reši sve dileme oko prvog putnika u Bundeligu. Momci Uvea Nojhausa odigrali su danas samo 1:1 sa Nirnbergom, i dalje su ubedljivo prvi, ali na zvaničnu promociju moraće malo više da popričekaju.

Nirnbergu je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ovaj bod od izuzetnog značaja, pošto će zadržati glavu iznda vode bar još neko vreme. Čak i da Karlsrue sutra dobije, Der klub ostaje van zone ispadabnja, s bodom više.

Arminija je imala prednost od 14. minuta golom svog najboljeg igrača Fabijana Klosa. Strelac 19. pogodaka ove sezone pogodio je svom stilu, glavom posle centaršuta sa boka. Nirnberg je do izjednačenja i ispostaviće se vrednog remija došao u smiraj prvog poluvremena preko Patrika Erasa.

Krucijalne bodove uzeo je Dinamo iz Drezdena. Slavni istočnonemački klub morao je da dobije u Visbadenu kako zadržao kakve-takve šanse da opstane. I dobio je. Posle velike drame bilo je 3:2 za goste. Dinamo je poveo autogolom, Vehen preokrenuo za svamo dva minuta sredinom prvog poluvremena, da bi u 44. minutu Patrik Šmit smestio loptu iza leđa domaćeg golmana - 2:2.

Dinamo je do trećeg i pobedonosnog gola došao minut pre kraja. Simon Makjenok se lepo zagradio, dugo nosio čuvara na leđima, izdržao sve i na kraju samo ćušnuo loptu u mrežu sa sedam, osam metara.

Porazom u Regenzburgu (0:3) Darmštat je izgubio realne šanse da se nađe u baražu. Mada su imali igrača više od 57. minuta Detelinari su pri rezultatu 0:2 promašili penal, a onda ih je dotukao treći gol domaćina...