Borbeni Čukarički se oprostio od Evrope

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jul.2019, 08:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čukaričkog eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su večeras u revanšu na Banovom brdu izgubili od Moldea 3:1 (2:0).

U prvom meču u Norveškoj bilo je 0:0.

Strelci za Molde bili su Ohi Omojianfo u 4, Volf Eikrem u 38. i Erling Knutzon u 78. minutu, dok je jedini strelac za Čukarički bio Asmir Kajević u 82. minutu.

Norvežani će u trećem kolu kvalifikacija igrati sa boljim iz dvomeča između Arisa i AEL-a iz Limasola.
Ovako je protekao tok meča:

22.33 – Kraj meča, pobeda Moldea od 3:1, nakon koje Čukarički završava učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

22.22 – GOOL! Čukarički dolazi do prvog gola u dvomeču, Asmir Kajević je strelac u 82. minutu.

22.18 – GOOL! Molde vodi sa 3:0, samo sedam minuta nakon što je ušao u igru, Knudson postiže pogodak.Odmoran i svež igrač sa klupe odlično je istrčao kontru i savladao golmana Belića.

22.15 – U nekoliko navrata Čukarički preti u drugom poluvremenu, uglavnom preko Ovusua, ali nema promene rezultata.

21.45 – Nastavljen je meč...

21.30 – Nakon prvih 45 minuta Molde vodi sa 2:0.

21.20 - GOOL! Loša intervencija odbrane Čukaričkog, lopta se odbila do Ejkrema, a kapiten Moldea udvostručio prednost.

20.48 – GOOL! Molde vodi sa 1:0 od petog minuta, Omojidžuanfo je prošao i šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila nekog u bloku, promenila pravac i zatresla mrežu Čukaričkog.

20.46 – Velika šansa za Čukarički već u drugom minutu, oštar centaršut na Ovusua, ovaj vraća do Tedića, čiji šut sa par metara udaljenosti brani golman gostiju Kraninks.