Čolova pobeda u derbiju Madrida, Oblak heroj Atletika - Čeka se Juventus u sredu!

Izvor: Sportske.net, 16.Feb.2019, 19:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Čolova" pobeda u derbiju Madrida, Oblak heroj Atletika - Čeka se Juventus u sredu!

Slovenac briljantnim intervencijama doneo važnih tri boda za "Jorgandžije".

"Jorgandžije" došle do vrlo bitnog trijumfa pred duel sa Juventusom naredne srede, spasilac kao i uvek Antoan Grizman sa jedinim golom na meču.

Utakmica je počela vrlo dobrim šutom Saula, ali gosti ne uspevaju da iznenade "Valjekas" već u drugom minutu.

Posle ovog pokušaju inicijativu pruzima domaći Rajo, najbliži golu je bio Raul de Tomas u 25-om i 44-om minutu, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je ipak rezultat na poulvremenu 0:0.

U nastavku utakmice posle pauze, vidimo istu priču kao i u većini prvog dela.

Ponovo je Raul de Tomas imao priliku u 55. minutu posle nezgrapne intervencije odbrane gostiju, ali Oblak je reagovao sigurno.

Isti akteri, isti ishod u 67. minutu. Oblak sjajno interveniše posle šuta de Tomasa i ne dozvoljava Raju da povede.

Kako uvek biva, plaćate svoje promašaje!

Grizman postiže akrobatski gol za vođstvo gostiju u 74. minutu posle asistencije Morate.

Do kraja utakmice mora se izdvojiti odlična intervencija Oblaka u nadoknadi vremena za overu trijumfa svog tima.

Atletiko nastavlja poteru za Barselonom koja igra svoj meč nešto kasnije, ali i dalje mora da strahuje od Real Madrida koji je sa utakmicom manje na 2 boda od mesta broj dva.