Čelsijeva loto sedmica uz het-trik Maunta

Izvor: B92, 23.Okt.2021, 15:21

Čelsijeva loto "sedmica" uz het-trik Maunta

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Norič sa 7:0 (3:0) u utakmici devetog kola Premijer lige.

"Plavci" su od početka do kraja susreta na Stamford bridžu bili apsolutno dominantni i tako stigli do sedme pobede u sezoni, čime su se učvrstili na vrhu tabele.

Bio je to prvi put da su igrači Čelsija, otkako je na kormilu Tomas Tuhel postigli pet i više golova na jednom prvenstvenom meču.

S druge strane, nastavljaju se problemi za tim Kristijana Falkea, Norič >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ni posle ovog kola neće imati upisani pobedu i ubedljivo su poslednji.

Čelsi je do 2:0 stigao za 18 minuta.

Seriju je u osmom minutu otvorio Mejson Maunt, da bi deset minuta kasnije mrežu "kanarinaca" zatresao i Kalum Hadson-Odoi.

Maunt je u 42. minutu bio u ulozi asistenta kada je Ris Džejms pogodio za 3:0 lob udarcem preko Tima Krula.

Nije za goste bilo ništa lakše ni u nastavku, jer igrači Čelsija nisu puštali nogu sa papučice gasa.

U 57. minutu Ben Čilvel je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu za 4:0, da bi pet minuta kasnije Maksimilijan Džejms Aron skrenuo loptu nespretno postigavši autogol, 5:0.

Da sve bude gore po Norič, Benadžamin Gibson je u 65. minutu zaradio drugi žuti karton i gosti su do kraja ostali sa desetoricom.

Imao je Čelsi još prilika, a u 85. minutu posle odbranjenog, pa ponovljenog penala, Mejson Maunt je povisio na 6:0.

Isti igrač je u prvom minutu nadoknade kompletirao svoj prvi het-trik u Premijer ligi za fantastičnu pobedu ekipe iz Londona.