Izvor: RTS, 23.Okt.2021, 15:23

Čelsijeva "deca" deklasirala Norič sa 7:0 i zadržala lidersku poziciju

Fudbaleri Čelsija savladali su na svom stadionu ekipu Noriča sa ubedljivih 7:0 u meču devetog kola Premijer lige.
Iako u nešto kombinovanijem sastavu, Čelsi je bio više nego dominantan protiv Noriča.

Izabranici Tomasa Tuhela su sa 7:0 savladali poslednjeplasiranu ekipu Premijer lige i tako zadržali lidersku poziciju na tabeli.
"Plavci" su rešili pitanje pobednika u uvodnih 20 minuta susreta.
Već u osmom minutu Žoržinjo je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uposlio Maunta, koji sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca matira golmana Krula.
Deset minuta kasnije, sjajan pas ovoga puta Kovačića ka Hadson-Odoiju, a mladi engleski fudbaler rutinski koristi situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju.
Do kraja prvog dela igre viđeno je još nekoliko šansi i jedan gol u mreži Noriča.
Maunt je u 42. minutu proigrao Džejmsa, a bek Čelsija reagovao je poput klasnog napadača, pošto je prebacio Krula i poslao loptu u gol.
Zanimljivo je da su golove Čelsija postigla njena "deca", odnosno igrači koji su prošli kroz omladinski pogon tima iz Londona.
"Plavci" su i u drugom poluvremenu nastavili u istom ritmu, te postigli dva brza gola, u periodu od 57. do 63. minuta.
Čilvel je i treću utakmicu zaredom u Premijer ligi bio strelac za svoju ekipu.
Ponovo su dobro kombinovali fudbaleri domaćih na sredini terena, Kovačić je dodao do Čilvela na levu stranu, a ovaj veoma precizno šutirao i postigao gol.
Peti gol pao je usled par srećnih okolnosti, pošto je Hadson-Odoi hteo da centrira, lopta je zakačila Aronsa i prevarila Krula.
Muke Noriča nastavile su se u 65. minutu, pošto je Gibson zaradio drugi žuti karton.
Do kraja meča viđena su još dva gola, oba u režiji Mejsona Maunta, koji je zabeležio het-trik.
Prvi je došao nakon penala koji je skrivio Norman, a koji je u gol tek iz drugog pokušaja realizovan, a drugi nakon kontre i odlične asistencije Loftus-Čika.