Izvor: RTS, 05.Mar.2021, 00:19

Čelsi porušio Liverpulovu tvrđavu od peska

Fudbaleri Čelsija savladali su Liverpul u gostima sa 1:0 u derbiju 29. kola Premijer lige.
Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

Liverpulu se već dugo smrkava, dok se Sunce munjevito penje po Čelsijevom nebu.
Liverpulova trofejna generacija, koja je osvojila Evropu, a onda i Englesku, ispisuje sada tamnu stranu slavne istorije "crvenih" - peti uzastopni poraz na domaćem terenu u Premijer ligi.
Liverpul, štaviše, ne zna za pobedu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na svom terenu u 2021. godini. A ne tako davno, klecala su kolena svima koji su dolazili na Enfild.
Novi poraz pečatirao je, preciznim i snažnim udarcem, Mejson Maunt u 42. minutu meča.
Prethodno je poništen gol Timu Verneru zbog ofsajda, a Liverpul je, kao i u prethodnim sedmicama, izgledao potpuno bezopasno.
Najbolju priliku Liverpul je imao početkom drugog dela igre, kada je lopta pogodila Kantea u ruku, pa su se nadali da će dobiti penal i priliku da upute udarac u okvir gola.
Ipak, još jedna čudna odluka VAR-a - nema penala, pa se Liverpul mučio do kraja meča, bezuspešno.
Jirgena Klopa može da raduje samo to što se na teren vratio Žota, koji može razdrmati ekipu u nastavku sezone.
Sa druge strane, Tomas Tuhel uživa na Stamford Bridžu, pošto još nije okusio poraz kao trener Čelsija.