Izvor: MozzartSport.com, 24.Apr.2021, 15:20

CVAJTA: Kil ozbiljno preti Hamburgu, Nirnberg na korak od opstanka

Paderborn za dva minuta "okrenuo" Dizeldorf i sapleo ga u trci za treću poziciju

Borba za treće mesto u Cvajti se ozbiljno zakuvala pred poslednja tri kola. Timovi koji ciljaju odlazak u baraž Hajdenhajm i Dizeldorf, poraženi su u 31. rundi, što je iskoristio Holštajn Kil i slavljem na gostovanju Osnabriku (3:1), prišao trećeplasiranom Hamburgeru na bod zaostatka.

Na kraju bi, kao i u prethodne dve sezone, praznih šaka mogao da ostane upravo Hamburger, koji pored >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << boda prednosti ima i dva meča više od Holštajna.

Popularnim Rodama je za prekid serije od tri meča bez pobede bilo potrebno 45 minuta. U prvom poluvremenu gost je postigao sva tri gola i utabao put ka trijumfu. Osnabrik je reagovao četvorostrukom izmenom na pauzi, zaigrao znatno ofanzivnije, na startu nastavka i smanjio zaostatak, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi do kraja meča.

Pomenuti Dizeldorf je poražen na gostovanju Paderbornu (1:2), iako je sredinom drugog dela poveo golom najboljeg strelca ekipe Heningsa. Međutim, nekoliko minuta kasnije, u razmaku od svega 120-ak sekundi, domaćin je preokrenuo i seriju bez poraza produžio na četiri utakmice.

Nirnbergov niz traje još duže, precizno šest mečeva. Tim iz Bavarije je na svom terenu savladao Hajdenhajm, nanevši mu drugi uzastopni poraz. Ovim trijumfom Nirnberg je praktično obezbedio opstanak, dok je gost dodatno pokvario pociziju u borbi za baraž i ulazak u Bundesligu.