Izvor: MozzartSport.com, 16.Jan.2021, 16:45

CVAJTA: Bohumova sigurica, Fortuna zgazila Aue

Spasonosni bodovi za Sankt Pauli

Nadaju se Kil i Grojter Firt, ali su Hamburger najozbiljniji kandidati za ulazak u nemačku elitu su Bohum i Fortuna. Potvrdu ove konstatacije videli smo i tokom današnjih mečeva Cvajte.

Bohum se ponovo probio na prvo mesto pošto je na domaćem terenu bio bolji od Nirnberga (3:1), dok je Fortuna lakše nego što se očekivalo slavila na gostovanju Aueu.

Morao je Bohum da se pomuči kako bi stigao do celog plena. Gosti iz >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Bavarske predstavili su se kao ozbiljan takac. Dugo su imali aktivan rezultat, čak i vođstvo od 29. minuta kada je pogodio Šafler.

Austrijanac hrvatskog porekla Robert Žulj ekspresno je doneo izjednačenje, ali tek tada su počele muke za domaćina. Teško su dolazili u situaciju da urade nešto više domaći. Sve do 73. minuta kada je Teše doveo Bohum u vođstvo. Isti igrač je postavio konačan rezultat u finišu. Bivši mladi reprezentativac Srbije Erhan Mašović dobio je šansu u zaostavnom vremenu.

Fortuna je dominantno završila posao u sudaru sa Aueom. Nije bilo nikakvih nedoumica od trenutka kada je Kovnački u 24. minutu pogodio mrežu domaćina.

Do spasonosnih bodova došao je Sankt Pauli. I to na najslađi način. Pogotkom Igora Matanovića Hanover je matiran (3:2) za hvatanje priključka sa ugroženim timovima.