Bura u Španiji: Umesto VAR-a, sudija svirao kraj!

Izvor: Mondo, 25.Nov.2018, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haime Mata je burno protestovao kod arbitra, ali umesto pregledanja snimka - zaradio je žuti karton. Doneo je bod svom timu na gostovanju u Bilbaou, ali možda je mogao i sva tri...

VAR tehnologija je od ove sezone uvedena u Španiji kako bi se smanjila mogućnost grešaka arbitara, ali neki od njih su prosto "tvrdoglavi" na video provere.

Iskusila je to fudbalska reprezentacija Srbije u meču protiv Švajcarske kada Feliks Brih nije video ništa sporno u "zagrljaju" >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Fabijana Šera i Aleksandra Mitrovića, pa to nije želeo da proveri na usporenom snimku, ali i Hetafe na "matine" gostovanju u Bilbaou...

Igrao se 94. minut kada je Haime Mata sa dve ruke zadržan na drugoj stativi posle kornera, arbitar Ignasio Viljanueva nije video ništa sporno, a koji trenutak kasnije - KRAJ!

Nisu ni stigli igrači Hetafea da protestuju kod njega, u TV prenosu nije došlo ni do "reprize" sporne situacije, a glavni sudija je pokazao da je meč završen. Tek posle toga Mata je "skakao" oko Viljanueve, snimak je pokazao opravdao, a iako je utakmica završena Mata je dobio žuti karton.

Madriđani su tako ostali bez šanse za možda i tri boda: Atletik Bilbao - Hetafe 1:1 (1:0).

Ekipa iz Baskije je do vođstva došla u 67. minutu golom Nolaskoaina, koji je ušao samo koji minut ranije, da bi Haime Mata uzvratio u 77. minutu.

Hetafe je do kraja susreta bio bolji i mogao je možda i do trijumfa da je VAR tehnologija bila korištena na pravi način, dok Bilbao nastavlja sa "remijima" ove sezone kojih ima već osam, te uz jednu pobedu to znači mesto u grupi koja se bori za opstanak.

Penalti clarísimo sobre Mata, pero como es el Getafe el VAR ni se molesta en revisar la jugada, qué asco de arbitraje @rfefpic.twitter.com/le8d1YtIz9