Brajton do pobede u nadoknadi, remi Vest Hema i Šefilda

Izvor: B92, 26.Okt.2019, 18:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Brajtona stigli su do druge pobede u sezoni pošto su na svom terenu savladali Everton sa 3:2.

"Galebovi" su u dramatičnom duelu do pobede stigli u poslednji čas, duboko u nadoknadi vremena pošto se činilo da će gosti iz Liverpula osvojiti bod.

Paskal Gros je u 15. minutu posle sjajno izvedenog slobodnog udarca doneo prednost Brajtonu, da bi autogolom Vebstera u 20. minutu Everton izjednačio.

Gosti su u 74. minutu preciznim udarcem Kalvert-Luina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uspeli da preokrenu, ali šest minuta kasnije, posle dosuđenog penala, Mopej je bio siguran - 2:2.

Bukvalno u poslednjem napadu, u čevrtom minutu nadoknade, posle centaršuta sa leve strane nespretno je reagovao Lukas Dinje, Francuz je sproveo loptu u sopstvenu mrežu za veliku radost domaćih navijača.

Golova nije bilo u Votfordu gde je gostovao Bornmut, a remijem je završen i duel Vest Hema i Šefild junajteda.

Robert Snodgras je posle odlične akcije doneo prednost "čekićarima" u 44. minutu, ali je Šefild stigao do boda u nastavku, tačnije u 69. minutu.

Muse je na odbijenu loptu reagovao iz prve, šutirao je u levi donji ugao i zatresao mrežu domaćina.