Izvor: RTS, 17.Okt.2021, 20:03

Borac bolji od Mege, slavlje Krke i Studentskog centra

Košarkaši Borca savladali su u Čačku ekipu Mege sa 80:68 u meču četvrtog kola ABA lige.
Jedan od zanimljivijih mečeva ovog kola regionalnog takmičenja odigrao se u dvorani u Čačku u meču Borca i Mege.

Uvodnih 10 minuta meča protekli su u slabijem i tvrđem ritmu i pripali su gostima rezultatom 18:13.
Potom je usledila rapsodija domaćina koji u drugu četvrtinu dobija sa 29:14 i na poluvreme odlazi sa dvocifrenom prednošću. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Utakmica maksimalu neizvesnost dostiže u trećoj četvrtini, u kojoj je Mega uspela potpuno da istopi prednost Borca.
Ipak, tim Marka Marinovića imao je više koncentracije u finišu susreta, te zasluženo došao do pobede.
Hejl je predvodio Čačane do pobede sa 26 poena, a pomoć je imao u Đokoviću i Pecarskom koji su dodali po 13 poena.
Kod gostiju su se istakli Simanić sa 17 i Matković sa 12 poena.
U ostalim mečevima Krka je savladala Zadar sa 80:66, Studentski centar nakon produžetka bio bolji od Splita sa 101:94, dok je FMP slavio nad Mornarom sa 83:81.