Izvor: RTS, 27.Jan.2023, 21:53

Bolonja rutinski savladala Speciju, Salernitana u gostima bolja od Lečea

Fudbaleri Bolonje na svom terenu pobedili su Speciju 2:0 u okviru 20. kola italijanske Serije A. Salernitana je u gostima dobila Leče 2:1.
Domaćin je u potpunosti bio dominantan na ovoj utakmici i pretio od samog starta meča.

Bolonja je imala veći posed lopte iz kojeg su dolazili do šansi. Prvu veliku priliku na meču propustio je Ferguson nakon dobrog kornera, ipak šutirao je pravo u golmana koji nije imao težak posao da uhvati tu loptu.
Prva polovina drugog poluvremena protekla je u znaku Orsolinija koji je prvo propustio priliku u 69. minutu u kojoj se našao jedan na jedan sa golmanom, da bi mu pet minuta kasnije gol bio poništen zbog ofsajda.
Orsolini se ipak upisuje u strelce u 77. minutu i postavlja konačan rezultat na meču.
Salernitana je u gostima savladala Leče sa 2:1 čime ga je prestigla na tabeli i sada je na 14. poziciji.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Bulaje Dia je već u 5. minutu doneo prednost gostima idealnim udarcem u levi ugao.
Toni Vilhena na asistenciju Bulaje Die duplira prednost Salernitane u 20. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Đuzepe Pecela je dodao do Streface koji postavlja konačan rezultat na meču.
U drugom poluvremenu Salernitana je imala nekoliko prilika da poveća rezultat, ali nije uspela da ih iskoristi.