Bogdan izjednačio rekord, imao i najmanje poena u 2018.

Izvor: N1 televizija, 23.Jan.2018, 04:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Šarlota bez većih poteškoća pobedili su Sakramento sa i ekipi iz Kalifornije naneli osmi uzastopni poraz u najjačoj ligi sveta.

Kingsi su ravnopravan rival bili do drugog dela prvog poluvremena kada su Hornetsi serijom 23:11 prvi put otišli na dvocifrenu razliku (67:55).

Predvođeni raspoloženim Kembom Vokerom i Dvajtom Hauradom domaći su održavali sigurnu prednost koja je u uvodnim minutama poslednje četvrtine iznosila i maksimalnih +20.
The @Hornets end the first half on an 8-0 run to extend their lead over the @SacramentoKings!#SacramentoProud 55 / #BuzzCity 67

Jeremy Lamb and Kemba Walker each score 13 PTS.

Skal Labissiere and De'Aaron Fox each have 10 PTS. pic.twitter.com/JF6bBGRBKS

Kingsi su u finišu utakmice iskoristili opuštanje Hornetsa i trojkom Bogdana Bogdanovića 85 sekundi pre kraja došli su na samo 3 poena zaostatka - 105:102. Ipak, Hauard je bio precizan, prvo sa penala, potom i iz reketa za 109:102 i kraj svih nadanje gostiju iz Sakramenta.

U trećoj pobedi Šarlota u poslednje tri utakmice Voker je postigao 26 poena (5/14 za tri), 6 skokova i 9 asistencija, Džeremi Lemb je dodao 18, Hauard 14, uz 16 skokova i rekordnih 6 blokada ove sezone, a isti broj poena imali su još Nikolas Batum i Marvin Vilijams.

Dwight Howard is having a block party in #BuzzCity!

He has a season high 6 BLK! pic.twitter.com/gKi7v9Y62O

Bogdanović je kao starter za 29 minuta upisao 10 poena (3/17 iz igre, 2/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja), što mu je najsabiji učinak u 2018. godini, uz 2 skoka, 7 asistencija (izjednačio rekord karijere) i po jednom ukradenom i izgubljenom loptom. Najefikasniji je bio Skal Labisje sa 23 poena, a 16 je dodao Dearon Foks.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.