Bilbao siguran, preokret Viljareala

Izvor: B92, 10.Sep.2017, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletik Bilbaa, Selte iz Viga i Viljareala ostvarili su pobede u poslednjim utakmicama trećeg kola španske Primere.

Bilbao je na svom terenu savladao Đironu sa 2:0 i tako uspeo da ostane neporažen od početka prvenstva.

Domaćin je poveo golom Ikera Muniaina u 25. minutu, a pobedu je obezbedio Aric Aduris početkom drugog poluvremena.

Atletik je posle druge uzastopne pobede četvrti na tabeli sa sedam bodova, a novajlija u ligi Đirona pretrpela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je prvi poraz i sa četiri boda zauzima 11. mesto.

Selta je posle lošeg početka i dva neuspeha došla do prvih bodova, minimalnim rezultatom u duelu sa Alavesom (1:0). Strelac jedinog pogotka bio je Gomes u 34. minutu, na idealan centaršut Sista sa levog boka.

Ekipa iz Viga je 12. sa tri boda, dok je Alaves zakucan za dno sa nula bodova i isto toliko postignutih golova. Očekivano, nije bilo Aleksandra Kataija koji nije u planovima trenera, a Nemanja Radoja je preskočio ovaj duel zbog povrede kolena.

U poslednjoj utakmici treće runde Betis je poveo na gostovanju Viljarealu preko Leona, ali je ‘Žuta podmornica’ preokrenula i slavila sa 3:1. Strelci za domaći sastav bili su Baka, Kastiljeho i Unal.

Srpski reprezentativac Antonio Rukavina odigrao je svih 90 minuta za pobednika, dok Darko Brašanac nije bio u protokolu Andalužana.