Izvor: MozzartSport.com, 27.Nov.2021, 00:11

Bilbao je kralj remija i Granada mu je odnela bod

Gosti vodili do 15 minuta pre kraja – 2:2

Ušao je Bilbao u žutu zonu, ona koja opominje da nešto mora da se menja inače preti raspad sistema.

Utakmica broj 14 za momke sa San Mamesa u Primeri i čak osmi remi. Postao je Bilbao kralj nerešenih utakmica u prvenstvu, uspela je da mu se izmigolji i Granada. Doduše, pitanje je ko se bodu više raduje, s obzirom na to da su gosti vodili do 15 minuta pre kraja – 2:2.

Igralo se do beskraja, duže od 100 minuta, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ali ni to nije pomoglo Bilbau da veliku inicijtivu kruniše pobedom. Štaviše, meč je završio sa desetoricom jer je Injigo Martinez u nadoknadi dobio crveni karton.

Utakmica je dobro krenula po domaćina, Garsija je u 10. minutu pogodio za 1:0 i delovalo je da sve ide kao poručeno za Bilbao, koji je tražio način da prekine crnu seriju, jer je Granadu dočekao sa četiri meča u nizu bez trijumfa i već je počeo da pada na tabeli.

Iako su gosti u slaboj formi, našli su način da preokrenu rezultat. Najpre Maćis, pa Molina, u razmaku od deset minuta i odjednom je semafor pokazivao da je Granada ta koja vodi.

Napadao je Bilbao od starta drugog dela, a poslednja prilika za goste da overe pobedu izmigoljila se u 65. minutu kada je lopta koju je poslao Luis Suarez pogodila prečku.

Apsolutna ofanziva se domaćinu isplatila 15 minuta pre kraja, u prvi mah je stajalo da je Iker Muniain strelac, a onda je promenjeno da je Maksimilijano zatresao svoju mrežu – 2:2.

Očekivano, Granada se posle toga sabila u svoj šesnaesterac, da makar sačuva vrapca u ruci i uspela je. Velikih šansi do kraja nije bilo, pa je kriza u koju je upao Bilbao produžena za još 100 minuta fudbala.