Bikovi izboli Šalke za drugo mesto (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 13.Jan.2018, 21:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lajpcig bez greške u derbiju 18. kola Bundeslige

Stvari su opet na svom mestu, barem iz perspektive Lajpciga, koji je u velikom derbiju 18. kola porazio Šalke sa 3:1 i pretkao ga na drugom mestu tabele Bundeslige.

Bikovi su bili bolji večeras, a čak i kada ih je solidni protivnik pritisnuo znali su na vreme da mu spakuju golove i reše meč u svoju korist.

Nabi Keita je posle zanimljivih 40-ak minuta u kojima je Lajpcig (Žan Kevin Ogustan) >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << promašio i penal, pokazao da Liverpul mora da se potrudi da ga dovede u januaru i plati koliko god je potrebno, pošto je lukavim udarcem matirao golmana Fermana.

Šalke se trgao u natavku, a posle sjajnog prekida, maestralni Naldo je na centaršut Kaliđurija poravnao rezultat i najavio preokret. Ali, gostujući tim nije imao snage da okrene meč u svoju korist.

Trener domaćina Ralf Hasenhutl je na vreme izvršio izmene na teren od 67. minuta poslao sjajnog Tima Vernera koji je golom i asistencijom za samo dva minuta (69') i (71') trasirao Lajpcigu put ka pobedi i drugom mestu. Zasluženo. Bikovi su potpuno nadigrali Šalke večeras.

NEMAČKA 1 - 18. KOLO: