Barselona posle drame zaključila domaćinsko kolo Evrolige

Izvor: B92, 13.Okt.2021, 23:09

Barselona posle drame zaključila "domaćinsko" kolo Evrolige

Košarkaši Barselone savladali su Olimpijakos posle produžetka rezultatom 79:78, u poslednjem meču trećeg kola Evrolige.

Velika borba je viđena u Kataloniji, pošto nijedna od ekipa nije tokom duela uspela da stekne dvocifrenu prednost.

Gosti iz Pireja su u drugom kvartalu imali +8, da bi Barsa u trećoj četvrtini uzvratila velikom serijom, te ona preuzela vođsto, koje je najviše išlo do +9. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Poslednjih 10 minuta su bili izuzetno tvrdi, sa mnogo slobodnih bacanja na obe strane, te žalbi, što od strane aktera, što klupe.

Pred završnih 30 sekundi rezultat je bio izjednačen, a šuteve za pobedu su promašili Slukas na jednoj, odnosno Hejs na drugoj strani, te je pobednik mora da bude odlučen posle produžetka.

Dramatično je bilo i u dodatnih pet minuta, a dvadesetak sekundi pre kraja Olimpijakos je stekao preko Dorsija +1, međutim, Oriola je u narednom napadu pogodio oba bacanja i doneo trijumf domaćima.

Najzaslužniji za pobedu Blaugrane bio je Nikola Mirotić, koji je zabeležio 22 poena, šest skokova i dve asistencije.

Pratili su ga Higins sa 11 i Dejvis sa 10 poena, dok je Kalates imao devet poena, 13 skokova i sedam dodavanja.

Kod Olimpijakosa najbolji je bio Slukas sa 14 poena, međutim, on nije pogodio flouter za pobedu. Od njegovih saigrača Dorsi i Vezenkov su dodali po 12, dok je Fol ubacio 11, uz osam skokova.