Izvor: MozzartSport.com, 24.Jun.2020, 00:04

Barsa se baš muči, to bi moglo da je košta titule (VIDEO)

Bledo izdanje sastava Kikea Setjena, ali i vredna tri boda protiv Bilbaa - 1:0

Barselona se ozbiljno muči. Nema one prepoznatljive tečnosti u igri, sigurnosti u završnci akcija i hladnokrvnosti pri egzekuciji. Ipak, to večeras nije koštalo sastav Kikea Setjena osvajanja bodova u okršaju sa Atletik Bilbaom (1:0), ali bi vrlo lako moglo da bude odlučujuće u završnoj borbi za titulu, ako se nešto ozbiljno ne promeni.

Bilbao je uspeo gotovo u potpunosti da >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << neutrališe sve pokušaje domaćina. Barselona je tek povremeno uspevala da pripreti, ali previše ozbiljnih prilika nije bilo. Ali, ponovo je najviše želje imao Lionel Mesi. Argentinac je u odlučujućem 71. minutu pronašao pukotinu kroz protivničke defanzivce, nekako doturi loptu do Ivana Rakitića, a onda je ovaj pogodio metu, šutiravši iznad Unaja Simona.

Bilbao nije pretio ni pre toga, a nije uspeo to da učini ni nakon primljenog gola, iako je Raul Garsija u 85. minutu propustio priliku da iskoristi lošu procenu Ter Štegena. Barselona je u nekoliko navrata mogla do drugog gola, pre svih LIonel Mesi, ali njegova dva pokušaja ipak nisu završila u mreži gostiju. Ipak, najbolje šanse nisu uspeli da iskoriste Arturo Vidal i Ansu Fati u nadoknadi vremena. Prvo je odlično reagovao Simon, nakon čega je udarac Fatija udario u stativu Bilbaovog gola.

Katalonci nemaju mnogo vremena za konsolidovanje redova s obzirom da ih već za četiri dana očekuje gostovanje Selti u Vigu, pa meč sa Atletiko Madridom na Nou Kampu.