Izvor: RTS, 17.Apr.2021, 17:40

Bajern zadržao prednost protiv Volfsburga, Menhengladah deklasirao Ajntraht

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su u gostima ekipu Volfsburga sa 3:2 u jednom od derbija 29. kola Bundeslige.
Bavarci nisu imali nimalo lak posao protiv trećeplasirane ekipe na tabeli.

Tim Hansija Flika poveo je u 15. minutu golom Musijale, da bi u 24. Čupo-Moting povisio na 2:0.
Kada je delovalo da će lider na tabeli rutinski doći do nova tri boda, domaćin je smanjio u 35. minutu golom Venghorsta.
Ipak, do kraja prvog dela >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << utakmice gosti su postigli još jedan gol, kada je strelac bio ponovo Musijala, ovoga puta u 37. minutu.
Volfsburg je uspeo da smanji na 3:2 u 54. minutu golom Filipa, ali je to bila poslednja promena rezultata.
Bajern je tako iskoristio remi Lajpciga i povećao bodovnu prednost na vrhu tabele.
Borusija iz Menhengladbaha je na svom terenu ubedljivo savladala Ajntraht sa 4:0.
Golove su postigli Ginter, Hofman, Bensebaini i Volf.
Dan je trijumfom zatvorio Bajer iz Leverkuzena, koji je rezultatom 3:0 bio bolji od Kelna.